Rekuperacja Szczecin - Witamy na naszej stronie !

Stosują…c system wentylacji z odzyskiem ciepł‚a (rekuperacja) masz zawsze czyste i świeże powietrze w Twoim domu i to bez otwierania okien. Jesteś›my profesjonalną firmą…, która istnieje na rynku już od wielu lat. Wykonujemy projekty i montaże najnowszej generacji systemów wentylacji z odzyskiem ciepła. Wentylacja mechaniczna (Szczecin, zachodniopomorskie) z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to stał‚y dopływ świeżego powietrza oraz znaczna oszczę™dność‡ w kosztach ogrzewania.

Nasze urządzenia (rekuperatory) są przyjazne dla środowiska, a co najważniejsze gwarantują… skuteczny odzysk ciepł‚a. Zapewniamy wysoką… jakość‡ ś›wiadczonych usług, stosujemy materiał‚y wyłącznie renomowanych firm.

Oferta

W ofercie posiadamy wielu producentów rekuperatorów oraz wszelki asortyment potrzebny do wykonania wentylacji mechanicznej (kanały i kształ‚tki wentylacyjne, tł‚umiki akustyczne, opaski zaciskowe, taśmy uszczelniające i wiele innych produktów). W ofercie posiadamy również systemy klimatyzacji oraz powietrzne systemy ogrzewania. Zapraszamy do zapoznania sie z poniższą… specyfikacją… naszych usł‚ug:

 

Dlaczego potrzebna jest rekuperacja

Dokonują…c wymiany starych okien i drzwi na nowe, które są… wrę™cz idealnie szczelne lub  też montują…c takowe w nowo budowanym domu  jak również izolują…c dom styropianem, prawie na pewno spotkamy się™ z problemem  pleś›ni, wilgoci  oraz zaduchu.  Wię™kszość‡ z nas powie: "No tak, przecież można zastosować‡ nawiewniki podokienne lub tzw. mikrowentylację™",  oczywiście, że można ale trzeba tu zadać‡ sobie pytanie, czy aby na pewno po to uszczelnialiśmy i izolowaliśmy nasz dom,  aby go teraz rozszczelniać ‡?

Rekuperacja - inwestować czy oszczę™dzać‡ ?

Bardzo czę™sto, chcemy zaoszczę™dzić‡ na kosztach ogrzewania wię™c odcinamy dopływ ś›wieżego zazwyczaj bardzo zimnego powietrza z zewną…trz. Po niedługim czasie, aby pozbyć‡ się™ wynikłych z tego problemów montujemy w oknach nawiewniki. Tak wię™c najpierw wydajemy sporo pienię™dzy na uszczelnienie okien, by później  wydać‡ nastę™pną sporą… kwotę na ich rozszczelnienie dzię™ki czemu z mocno odchudzonym portfelem tak naprawdę™ wracamy do punktu wyjś›cia.

Budując nowy dom staramy się™ aby był‚ on jak najbardziej komfortowy i aby nasza rodzina czuł‚a się™ w nim zdrowo. Dążymy do tego  aby dom ten był energooszczędny i w tym celu kupujemy szczelne okna, ocieplamy ś›ciany, inwestujemy nie małe pieniądze w wysoko-sprawny system ogrzewania. W naszym domu coraz cz궛ciej zastanawiamy się™ dlaczego szyby pokryte są… parą… wodną…, na ścianach zaczyna wychodzić‡ grzyb a rano czujemy się™ zmęczeni i nasze samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. Próbujemy poprawić‡ wię™c komfort naszego mieszkania otwierają…c okna, wietrzą…c pomieszczenia, a nasze zaplanowane oszczędnoś›ci tym sposobem bezpowrotnie wraz z ciepł‚ym powietrzem wylatują… za okno. Zaczynamy zastanawiać‡ się™ czy to przypadkiem nie miał‚o być‡ trochę inaczej. Nasz dom budowany w nowej technologii trzeba w pewnym stopniu rozszczelnić‡. Jedynym rozsądnym rozwią…zaniem jest rekuperacja czyli system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepł‚a.

Gdzie zamontować‡ rekuperator

Rekuperator czyli centrala wentylacyjna zapewni nam skuteczną cyrkulację™ i wymianę™ powietrza w cał‚ym naszym budynku. Oczywiście oprócz centrali wentylacyjnej (rekuperatora) budynek musi zostać‡ wyposażony w kanał‚y wentylacyjne, które bę™dą… odpowiedzialne za transport ś›wieżego powietrza z zewnątrz do pomieszczeń„ takich jak salon, sypialnia czy gabinet, oraz usunięcia powietrza zużytego z takich pomieszczeń jak kuchnia, garderoba czy toaleta.

System wentylacyjny nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepł‚a - rekuperacja zapewnia nam odzysk ciepł‚a z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka.

Rekuperacja - jak przebiega

Proces rekuperacji odbywa się™ w nastę™pują…cy sposób - ś›wieże, chł‚odne powietrze jest zasysane™, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła w centrali wentylacyjnej ogrzewają…c się™ w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Ogrzane powietrze nawiewane jest do pomieszczeń„ takich jak salon, sypialnia czy gabinet. W tym samym czasie z budynku usuwane jest wilgotne i zużyte powietrze (z ł‚azienki, kuchi itp), które również przechodzi przez wymiennik ciepł‚a w centrali wentylacyjnej i oddaje swoje ciepł‚o do świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz nie mieszają…c się™ z nim. Cał‚y proces przebiega z minimalnym zużyciem energii.

Przedsiębiorstwo Budowlane DOM Sp. z o.o.
ul. Wielecka 9, 72-010 Police
Salon Pomp Ciepła
ul. Lipowa 18, 72-003 Wołczkowo
GSM: 502 631 686
GSM: 508 281 278
Jak do nas trafić ?

Wyświetl większą mapę
Rekuperacjaszczecin.pl Copyright © 2012 - Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt i realizacja: Agencja Interaktywna Virtualweb